Prof. Dr. Ö. Ahmet Atay Mesajı

Sevgili Meslektaşlarım,

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği’nin Değerli Üyeleri,

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD) Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ile selamlıyorum. Antalya’ da gerçekleşen XIV. Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresinde yapılan genel kurul sonrasında Derneğimizin önceki başkanı Dr. Merter Özenci ve Yönetim Kurulundan görevi devir aldık. Bizleri. Yönetim Kurulu Üyeliğine layık gören Genel Kurul Üyelerimize, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç bilirim. Amacımız, önceki yönetimlerin sürekli yükselttiği hizmet ve bilimsel seviyeyi daha da yukarıya çıkartmaktır.

2016-2018 yönetim döneminde çok başarılı çalışmalara imza atan ve 14. TUSYAD Kongresini çok başarılı bir şekilde gerçekleştiren önceki başkanı sayın Dr. Merter Özenci'yı, Yönetim Kurulu ve, Düzenleme Kurulu Üyelerini ve emeği geçen herkesi kutlar, kendilerine yeni Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim.

1987 yılında Prof. Dr. Veli Lök hocamızın önderliğinde kurulan otuz yılın üzerinde çalışmalarını sürdüren derneğimizi , bugünkü saygın ve kurumsal durumuna başarıyla getiren bütün eski Yönetim Kurulu üyelerine ve Başkanlarına, derneğimizin her türlü aktivitesine, toplantısına özveriyle katkıda bulunan, katılan bütün üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Aramızdan ayrılan meslektaşlarımıza, üyelerimize ve çalışanlarımıza Allah’tan rahmet dilerim.

Dernek yönetimde bulunacağımız iki sene boyunca ; geleneksel olan kitap serisini sürdürmek, eğitim ‘CD’leri hazırlamak,Derneğimiz ve Şubelerinin üye sayılarını arttırmak, üyelerle iletişimi hızlandırmak ve etkinleştirmek için üye bilgilerini güncellemek, internet sayfasını revize etmek ve , sosyal medya platformlarından yararlanarak,genç meslektaşlarımızın derneğe olan katkılarını arttırmak, aktif olan kurullara yenilerini eklemek ve çok merkezli çalışmalar için kurullardan yardım almak. temel hedefimiz olacaktır.

2020 yılında düzenlenecek olan TUSYAD Kongresinin zor şartlarda düzenleneceği öngörüldüğü için, çalışmalara en kısa zamanda başlayarak, bütün üyelerimizin desteği ve katılımıyla eski Kongrelerin başarısını yakalamak ve hatta çıtayı daha yükseklere çıkarmak öncelikli amacımız olacaktır.

Siz sevgili üyelerimizin desteğini ve yardımlarını görev süremiz boyunca bekliyoruz. Önerileriniz, görüşleriniz ve eleştirileriniz, çıktığımız bu yolda bize rehberlik yapacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla

 

TUSYAD Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Ö. Ahmet Atay