10. Dönem Yönetim Kurulu Ardından, Dr. Ömer Taşer, 1 Mart 2009

Değerli Meslekdaşlarım,

Resmi olarak 30.06.1988 yılında kurulan ve ilk yönetim kurulu başkanlığını Prof. Dr. Veli Lök'ün yaptığı Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği'nin (TUSYAD) 10. dönem yönetim kurulu başkanlığını 14.10.2006 ile 18.10.2008 tarihleri arasında büyük bir onurla yürütmeye çalıştım. Bu dönemde yönetim kurulundaki arkadaşlarımın gerçekten özverili çalışmaları ile en başta planladığımız amaçların çoğunu gerçekleştirme imkanı bulduk.

10. dönemde TUSYAD genel merkezi için birçok ihtiyaca cevap verebilecek yeni bir daire satın alındı ve eski genel merkez yeri satıldı. Yeni dairenin iyi bir organizasyonla TUSYAD için yeni bir dönemin başlangıcı olacağı ve birçok yeni ve verimli çalışmaların merkezi olabileceği inancındayım.

TUSYAD web sayfası yeniden organize edildi, ama bu sayfanın meslekdaşlarımız arasındaki iletişimi arttırmak ve meslekdaşlarımızın eğitimine katkıda bulunabilmesini sağlamak amacıyla daha çok çaba sarfedilmesi gerekiyor.

10. dönemde Haziran 2007, Ocak 2008 ve Ekim 2008 tarihlerinde 3 adet bülten yayımlandı. Prof. Dr. Halit Pınar'ın editörlüğünde ve "Diz Ekleminde Osteokondral Lezyonlar" başlığı altında Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica dergisi supplementumu çıkarıldı.

10. dönemde Haziran 2007, Ocak 2008 ve Ekim 2008 tarihlerinde 3 adet bülten yayımlandı. 

Prof. Dr. Halit Pınar'ın editörlüğünde ve "Diz Ekleminde Osteokondral Lezyonlar" başlığı altında Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica dergisi supplementumu çıkarıldı.

Yine bu dönemde derneğin 20. kuruluş yıldönümü olması nedeniyle bir tarihçe kitabı hazırlandı. Tarihçe yapmak bizim ülkemizde pek alışılagelmiş bir davranış değil. Ama kurulduğundan bu yana ülkemizde birçok konuda öncülük yapan derneğimizin bu konuda da öncü bir rol oynamasını tüm yönetim kurulu olarak çok istedik ve bu konuda da eksikliklerimize rağmen başarılı bir eser oluşturduk inancındayım. Çok uğraştık, çok zorluklarla karşılaştık. Hatta bazı arkadaşlarımızı istemeden de olsa kırdık. Ama kusurların tümünün sorumluluğunu üzerime alıyor ve gerçekten bu konuda en ufak bir art niyet taşımaksızın tüm çabasını ortaya koyan yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve bilhassa Dr. Uğur Haklar'a huzurlarınızda tekrar teşekkürü bir borç biliyorum.

Yine bu dönemde TUSYAD üyelik belgesi hazırlandı. Derneğe yakışan bir üyelik belgesi hazırlayabilmek için çok değişik kaynaklardan istifade etmeye çalıştık ve sonuçta birçok meslekdaşımızın beğenisini kazanan güzel bir üyelik belgesi ortaya çıktı.

Dış ilişkilerimizde de, yönetim kurulunda olmamasına rağmen gerçekten özveri ile çalışan Dr. Mahmut Nedim Doral'ın da büyük çabaları ile ciddi mesafe alındığı inancındayım.

Derneği bugünlere getiren bizden önceki yönetimlerin çabalarını asla gözardı etmemek gerekir. Onların çabalarına ve ortaya koyduklarına bizler sadece birşeyler eklemeye çalıştık. 

Sizlerin teşekkür ve takdirleri bizim en büyük kazancımız ve gurur kaynağımız oldu. Bu yolda herşeyi beraber yaptığımız yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Yapılanlar yeterli mi? Asla değil. Ama önemli olan insanlığa, ülkemize hizmet yolunda birşeyler yapmak. En azından o yolda olmak. Biz o yoldaydık ve bayrağı bizden sonrakilere gönül rahatlığı ile teslim ettik.

Saygıyla, sevgiyle.

Dr. Ömer Taşer