1 Ekim 2007, Dr. Ömer Taşer

Değerli Meslekdaşlarım,

Bir yaz dönemini daha geride bıraktık.Umarım hepiniz için gönlünüzden geçenleri yapma ve yaşama fırsatının olduğu keyifli bir dönem olmuştur.

Eylül ayı ile birlikte hem sosyal hem de mesleki açıdan faaliyetler yoğunlaşmaya başladı. Hem yurtiçi, hem yurtdışı kongre trafiği başladı. Bu yazının konusu değil ama, giderek bir kongre enflasyonu kavramı ortaya çıkmakta. Burada yakın dönemde yapılması gereken, toplantılar sırasında ne pahasına olursa olsun bilimsel düzeyin düşmesine izin vermemek. Ama ileriye yönelik olarak hiç kuşkusuz TOTBİD ve TOTDER gibi genel derneklerin yan dal dernekleri ile biraraya gelmesi ve bu konunun hep birlikte tartışılmaya başlanması gerekiyor.

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği olarak bir önceki mesajımızda akıcı söylenebilen ve kolay akılda kalacak bir kısaltma arayışı içinde olduğumuzu bildirmiştik. Bu konu üzerinde hatırı sayılır bir mesai sarfettikten sonra "TUSYAD" üzerinde karar kılındı. Artık derneğimizin web sayfasına hem www.tusyad.org hem dewww.tusyad.com üzerinden ulaşmak mümkün. Eski adresimiz www.tsyadcd.org.tr bir süre daha web sayfamıza yönlendirilmiş olarak kalacak. Yaz rehaveti bizi de maalesef biraz etkiledi ama web sayfamız giderek oturmaya başladı. Önümüzdeki bir ayın sonunda karşınızda çok daha canlı ve güncel bir web sitesi olacak. Kuşkusuz bu canlılığın sürdürülebilmesi için sizlerin desteği bu işin olmazsa olmazı.

Saygıyla, Sevgiyle